Doradztwo w podejściu zwinnym i szczupłym przy zarządzaniu organizacją

Czym jest Agile?

W ogromnym uproszczeniu pod słowem Agile kryje się dwojako sposób realizacji pracy oraz, co więcej, stan umysłu. Jeżeli chodzi o sposób realizacji pracy, Agile to rodzina metod zarządzania i organizacji pracy. W jej skład wchodzą konkretne implementacje, wśród których najbardziej popularne to Scrum, Kanban i XP.

Metody zwinne zarządzania przodują w zarządzaniu w obszarze IT, jednak aktualny trend na rynku pokazuje zastosowania również poza IT. Podejście to można zastosować praktycznie wszędzie tam gdzie mamy styczność ze złożonym, nieprzewidywalnym i zmiennym procesem wytwórczym (produkt / usługa) gdzie określenie z góry i zamrożenie wymagań nie jest możliwe bądź skutkuje brakiem dopasowania rozwiązania do faktycznej potrzeby.

Box-10
Box-12

Czym jest Lean?

Lean podobnie jak wyżej opisywane Agile to zarówno sposób realizacji pracy oraz, co więcej, stan umysłu. Jeżeli chodzi o sposób realizacji pracy, Lean to nie tyle rodzina metod, ile zbiór wartości i zasad, które są kluczowe podczas odchudzania procesów, minimalizowania marnotrawstwa i maksymalizowania efektywności.

Metody szczupłe zarządzania wywodzą się z tradycyjnych procesów i przemysłu wytwórczego jak chociażby z produkcji pojazdów. Założenia i zasady zostały przeniesione do świata IT, aktualnie przodują w zarządzaniu wszędzie tam, gdzie mamy przepływ pracy, który możemy mierzyć oraz ewolucyjnie optymalizować.

Programy zwinnych transformacji

Odkąd na rynku IT – oraz coraz częściej również w innych branżach – liczy się szybkość dostarczania wartości biznesowej, weryfikacji założeń, oraz reagowanie na zmianę zamiast podążanie na ślepo za planem, organizacje dostrzegają potrzebę transformacji.

Oczywiste jest, że transformacja to proces zmiany, zmiany, która musi być stosownie zainicjowana, wprowadzana oraz utrzymywana, aby nowe podejście, założenia, idee i zachowania zakorzeniły się w kulturze organizacyjnej. Dlatego w naszej ofercie, oprócz szkoleń znajdują się programy transformacji, które ukierunkowane są na zmaksymalizowanie efektów wprowadzanej zmiany.

Box-11
Box-13

Pomoc stała oraz doraźna

Trenerzy i coachowie Valkir Academy posiadają praktyczne doświadczenie w transformacjach organizacji w kierunku zwinnym (Agile/Scrum), szczupłym (Lean/Kanban), oraz inżynierii oprogramowania.

Wspomagają organizacje od momentu podejmowania decyzji o transformacji, poprzez określenie strategii transformacji, następnie przez wszystkie działania taktyczne, jak wywiady i analizę sytuacji ze strony wszystkich interesariuszy (otoczenie biznesowe, IT itp.), szkolenia, konsultacje i coaching na poziomie całej organizacji.

Niezależnie czy zmiana jest dopiero planowana, czy już wprowadzana, możemy pomóc Ci zarówno długofalowo, jak i doraźnie. Skontaktuj się z nami, opisz swoje plany, bolączki, wyzwania. Jesteśmy pewni, że nasze praktyczne doświadczenie i pasja zaowocują skutecznością zmiany w Twojej organizacji.

Zapytaj o program lub zaproponuj spotkanie

Zainteresowany? Kliknij w przycisk i przejdź do formularza zapytania już teraz.

Szkolenia wewnątrz organizacji

Box-1

Złóż zapytanie o szkolenie zamknięte

Konsulting i Doradztwo

Box-2

Dowiedz się więcej o konsultacjach

Informacje o zniżkach i promocjach

Scroll to top
[contact-form-7 id="2045" title="Dofinansowanie KFS"]

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie z KFS lub Bazy Usług Rozwojowych

Twoje imię i nazwisko:
Twój adres email:
Twój numer telefonu:
Przepisz kod poniżej: captcha
[contact-form-7 id="2045" title="Dofinansowanie KFS"]

Uzyskaj dofinansowanie na szkolenie z KFS lub Bazy Usług Rozwojowych

Twoje imię i nazwisko:
Twój adres email:
Twój numer telefonu:
Przepisz kod poniżej: captcha