Applying Professional Scrum for Software Development
- Zwinne praktyki wytwarzania oprogramowania
Dostępne jako szkolenie zamknięte
Termin i lokalizacja szkolenia zamkniętego do ustalenia
Cena: 4500 PLN + VAT / osoba
Dostępne jako szkolenie zamknięte
Termin i lokalizacja szkolenia zamkniętego do ustalenia
Cena: 4500 PLN + VAT / osoba
Szkolenie stacjonarne - 24h - 3 dni po 8 godzin (wliczając przerwy).
Szkolenie online - 24h - 4 dni po 6 godzin (wliczając przerwy).
Harmonogram szkolenia online:
Szkolenie jest w języku angielskim.
Szkolenie przeznaczone jest dla:
Szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development™ przeznaczone jest dla osób mających praktyczne doświadczenie w Scrum, bądź już uczestniczących w szkoleniu wprowadzającym - Applying Professional Scrum™. Mile widziane doświadczenie w pracy nad złożonymi rozwiązaniami IT obejmującymi szereg domen biznesowych oraz wymagających współpracy licznego grona specjalistów podzielonych na jeden lub więcej zespołów.
W przypadku szkoleń online wymagane jest spełnienie wymagań technicznych: https://valkir.pl/szkolenia-online/.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma bezterminowy voucher na jednorazowe podejście do egzaminu certyfikującego na poziomie Professional Scrum Developer (PSD). Realizacja (w języku angielskim) odbywa się online na stronach Scrum.org. W przypadku podejścia do egzaminu PSD w terminie do 14 dni i niepowodzenia, uczestnikowi przysługuje bezpłatne drugie podejście.
Data | Lokalizacja | Cena netto/osoba | |
---|---|---|---|
Do ustalenia | Do ustalenia | 4500 PLN | Zapytaj o wycenę |
Czym jest szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development™?
Applying Professional Scrum for Software Development™ to akredytowane szkolenie od Scrum.org, skierowane do zespołów realizujących złożone projekty i tworzących produkty/usługi z branży IT. Na bazie doświadczeń grona ekspertów zarówno Scrum.org, jak i uznanych światowych liderów rozwoju oprogramowania, powstał program pozwalający zwiększyć efektywność złożonych procesów wytwarzania oprogramowania.
Zastosowanie takich praktyk jak np. programowanie w parach, TDD, BDD, Clean Code, czy SOLID pozwala interdyscyplinarnym Developerom w Scrum dostarczać wysokiej jakości przyrost produktu/usługi. Poprzez wprowadzenie standardów projektowania architektury, dokumentacji technicznej oraz automatyzacji procesów integracji/wdrażania, możliwe jest ciągłe dostarczanie wartości biznesowej minimalizując ryzyko błędu lub powstawania długu technicznego.
Szkolenie ma postać warsztatu opartego na dyskusji i symulacji rozwoju oprogramowania w Scrum, uwzględniającej 3 sprinty, każdy trwający około 2 godzin. Najwięcej korzyści może przynieść organizacjom które są w trakcie, bądź planują dostarczać oprogramowania w podejściu zwinnym.
Każdy sprint kończy się wspólnym omówieniem i dyskusją na temat dopasowania stosowanych praktyk do własnej sytuacji uczestników. Warsztaty realizowane są najczęściej w jednym z poniższych języków: .NET, .NET core, Java, Python czy C++, a o wyborze języka decydują wspólnie uczestnicy szkolenia.
Kto za tym stoi?
Od strony inżynierskiej zdecydowana większość praktyk wywodzi się od paradygmatu programowania ekstremalnego (ang. eXtreme Programming, XP), który sformułowany został przez Kenta Becka, do rozwoju którego następnie dołączyli m.in. Ward Cunningham i Ron Jeffries. Założenia tego paradygmatu określają zarówno przyświecające wartości, wydarzenia i konkretne praktyki inżynierskie.
W ramach Scrum.org działają tzw. stewardzi, są to trenerzy PST (Professional Scrum Trainers) opiekujący się m.in. obszarem praktyki inżynierskich, ciągłym rozwojem, doskonaleniem i zapewnianie spójności z możliwym wykorzystaniem omawianych praktyk jako komplementarnych do frameworka Scrum.
Jakie korzyści otrzymujesz?
Szkolenie pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć, jak wykorzystać metody i praktyki inżynierskie do skutecznego dostarczania przyrostu produktu/usługi, spełniającego kryteria ukończenia. Obejmuje zagadnienia z dziedziny zarządzania produktami, analizy biznesowej, architektury systemów informatycznych, jakości kodu, zarządzania interesariuszami, zarządzania zmianą oraz wielu innych obszarów.
W wyniku szkolenia uczestnicy reprezentujący poszczególne obszary organizacji będą: