Domain-Driven Design
- Zwalczanie złożoności w rozwoju oprogramowania
Najbliższy termin: 2024-11-20
Lokalizacja: Online
Trenerzy:
Kamil Kiełbasa
Najbliższy termin: 2024-11-20
Lokalizacja: Online
Trenerzy:
Kamil Kiełbasa
Szkolenie stacjonarne - 14h - 2 dni po 7 godzin (wliczając przerwy).
Szkolenie online - 15h - 3 dni po 5 godzin (wliczając przerwy).
Harmonogram szkolenia online:
Szkolenie jest w języku polskim. Wersja angielska jest również dostępna.
Szkolenie przeznaczone jest dla:
Znajomość podstawowych zagadnień z zakresu projektowania i implementacji systemów informatycznych. Mile widziane doświadczenie w pracy nad złożonymi rozwiązaniami IT obejmującymi szereg domen biznesowych oraz wymagających współpracy licznego grona specjalistów podzielonych na jeden lub więcej zespołów.
W przypadku szkoleń online wymagane jest spełnienie wymagań technicznych: https://valkir.pl/szkolenia-online/.
W cenę szkolenia autorskiego wliczone są certyfikaty ukończenia szkolenia wystawiane przez Valkir Academy (w języku polskim lub angielskim). Nie istnieje rynkowo rozpoznawalna ścieżka akredytowanej certyfikacji.
Czym jest Domain-Driven Design?
Szkolenie Domain-Driven Design skierowane jest do zespołów realizujących złożone projekty i tworzące produkty/usługi z branży IT. Bazując na szczegółowej analizie dostępnych źródeł i własnym doświadczeniu w prowadzeniu komercyjnych projektów trenerzy rozwiewają wątpliwości dotyczące DDD i uczą prawidłowego zastosowania technik pozwalających zapanować nad złożonym systemem informatycznym.
Domain-Driven Design obejmuje zagadnienia z pełnego spektrum stadiów procesu wytwarzania oprogramowania. Program polecany jest więc osobom pełniącym różnorodne role - architektom, programistom, analitykom biznesowym, Product Ownerom. Największe korzyści uzyskają firmy, w których metodyka będzie rozumiana i stosowana holistycznie w całej organizacji ze względu na wzajemne zależności, które występują pomiędzy zagadnieniami skierowanymi do każdej z wymienionych grup.
DDD uczy, jak podzielić i skutecznie modelować złożony problem biznesowy redukując dystans pomiędzy wymaganiami interesariuszy a techniczną realizacją. Stosowanie prezentowanych technik pozwala skrócić czas analizy biznesowej, modelowania i implementacji, poprawnie wyznaczać priorytety, zmniejszyć ryzyko nieporozumień oraz zbudować system łatwo adaptowalny do zmieniających się potrzeb klientów.
Kto za tym stoi?
Historia Domain-Driven Design zaczęła się w roku 2003, kiedy Eric Evans wydał swoją słynną niebieską książkę „Domain-Driven Design: Tackling Complexity in the Heart of Software”. Sam autor przyznaje jednak, że techniki, które zebrał, nazwał i pogrupował, były już wcześniej szeroko stosowane przez profesjonalnych analityków biznesowych i architektów systemów informatycznych działających w metodykach z rodziny Agile.
W kolejnych latach DDD upowszechniło się, rozwinęło i dostosowało do nieustannie zmieniającego się krajobrazu świata IT. Za ewolucję metodyki odpowiedzialni są autorzy tacy jak Vernon Vaughn, Martin Fowler czy Jimmy Bogard.
Jakie korzyści otrzymujesz?
Szkolenie pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć, jak skutecznie i wydajnie odpowiadać na niedoprecyzowane wymagania klientów przekształcając je na namacalne rozwiązania z dziedziny IT. Metodyka ułatwia start nowych inicjatyw, utrzymanie dojrzałych produktów i naprawę sytuacji w systemach typu legacy. Obejmuje zagadnienia z dziedziny komunikacji, analizy biznesowej, architektury systemów informatycznych i jakości kodu.
W wyniku szkolenia uczestnicy reprezentujący poszczególne obszary organizacji będą: