Behavior-Driven Development
- Od inżynierii wymagań do automatyzacji testów
Dostępne jako szkolenie zamknięte
Termin i lokalizacja szkolenia zamkniętego do ustalenia
Cena: 2000 PLN + VAT / osoba
Dostępne jako szkolenie zamknięte
Termin i lokalizacja szkolenia zamkniętego do ustalenia
Cena: 2000 PLN + VAT / osoba
Szkolenie stacjonarne - 14h - 2 dni po 7 godzin (wliczając przerwy).
Szkolenie online - 15h - 3 dni po 5 godzin (wliczając przerwy).
Harmonogram szkolenia online:
Szkolenie jest w języku polskim. Wersja angielska jest również dostępna.
Szkolenie przeznaczone jest dla:
Znajomość podstawowych zagadnień z zakresu projektowania i implementacji systemów informatycznych. Mile widziane doświadczenie w pracy nad złożonymi rozwiązaniami IT obejmującymi szereg domen biznesowych oraz wymagających współpracy licznego grona specjalistów podzielonych na jeden lub więcej zespołów.
W przypadku szkoleń online wymagane jest spełnienie wymagań technicznych: https://valkir.pl/szkolenia-online/.
W cenę szkolenia autorskiego wliczone są certyfikaty ukończenia szkolenia wystawiane przez Valkir Academy (w języku polskim lub angielskim). Nie istnieje rynkowo rozpoznawalna ścieżka akredytowanej certyfikacji.
Data | Lokalizacja | Cena netto/osoba | |
---|---|---|---|
Do ustalenia | Do ustalenia | 2000 PLN | Zapytaj o wycenę |
Czym jest szkolenie Behavior-Driven Development?
Szkolenie Behavior-Driven Development skierowane jest do interesariuszy i zespołów deweloperskich realizujących złożone projekty i tworzących produkty/usługi z branży IT. Uczestnicy doświadczą pełnego cykl dostarczania nowej funkcjonalności w systemie informatycznym. Zdefiniowane zostaną role analityka biznesowego, testera i programisty w nowoczesnym, zwinnym procesie wytwórczym.
Jak możemy mieć pewność, że dostarczana funkcjonalność odpowiada potrzebom interesariuszy? Jest to kluczowe pytanie, z którym zmagają się zespoły deweloperskie. Błędy pojawiają się powszechnie zarówno na etapie zbierania wymagań, jak i zapewniania jakości dostarczonego rozwiązania. Stanowią one jednocześnie najczęstszą przyczynę porażek projektów informatycznych.
BDD rozwiązuje ten problem, dostarczając narzędzia minimalizujące ryzyko nieporozumień występujących we wszystkich fazach wytwarzania oprogramowania. Buduje most pomiędzy wymaganiami, implementacją, testami oraz dokumentacją. Skorzystanie w pełni z zalet szkolenia wymaga więc obecności osób pełniących istotne role w wymienionych procesach.
Kto za tym stoi?
Hasło “Behavior-Driven Development” pojawiło się po raz pierwszy na konferencjach IT w 2003 roku za sprawą Daniela Terhorst-Northa. Koncepcja w dojrzałej formie ujrzała światło dzienne w roku 2006, kiedy magazyn Better Software opublikował artykuł jego autorstwa zatytułowany “Introducing BDD”. W międzyczasie North zainicjował prace nad pierwszym frameworkiem BDD o nazwie jBehave.
Dan North zaobserwował, jak silnie rozpowszechniło się w świecie IT mylne rozumienie metody Test-Driven Development. Była to dla niego motywacja do jej przeformułowania. North postanowił powrócić do oryginalnej intencji, która stała za zasadami wypracowanymi przez Kenta Becka. Nowatorska perspektywa szybko zyskała popularność i wokół BDD wytworzyła się szeroka społeczność inżynierów oprogramowania, testerów oraz analityków biznesowych rozwijających również bliźniacze koncepcje pod nazwami “Acceptance Test-Driven Development”, “Acceptance Test-Driven Planning”, “Story Test-Driven Development” czy “Specification by Example”.
Jakie korzyści otrzymujesz?
Szkolenie pozwala zminimalizować ryzyko katastrofalnych nieporozumień powszechnie występujących podczas zbierania wymagań biznesowych oraz poprawiać jakość dostarczanego rozwiązania. Podejście BDD ułatwia dostarczanie nowych funkcjonalności, zapewnianie stabilności oraz utrzymywanie dokumentacji zarówno w nowych jak i dojrzałych produktach/usługach informatycznych. Obejmuje zagadnienia z dziedziny komunikacji, analizy biznesowej, programowania i kontroli jakości.
W wyniku szkolenia uczestnicy reprezentujący poszczególne obszary organizacji będą: