OKRs Essentials
- Inspirujące cele i mierzalne kluczowe rezultaty
Dostępne jako szkolenie zamknięte
Termin i lokalizacja szkolenia zamkniętego do ustalenia
Cena: 1500 PLN + VAT / osoba
Dostępne jako szkolenie zamknięte
Termin i lokalizacja szkolenia zamkniętego do ustalenia
Cena: 1500 PLN + VAT / osoba
Szkolenie stacjonarne lub online - 8h - 1 dzień (wliczając przerwy).
Szkolenie jest w języku polskim. Wersja angielska jest również dostępna.
Szkolenie przeznaczone jest dla:
Udział w szkoleniu nie jest uwarunkowany formalnymi wymaganiami wstępnymi, mimo tego na bazie naszych doświadczeń rekomendujemy minimalną znajomość podstawowych zagadnień z zakresu rozwoju produktów, usług i zarządzania projektami.
W przypadku szkoleń online wymagana jest sprawna obsługa komputera i spełnienie wymagań technicznych: https://valkir.pl/szkolenia-online/.
Czy szkolenie kończy się lub przygotowuje do certyfikacji?
W cenę szkolenia autorskiego wliczone są certyfikaty ukończenia szkolenia wystawiane
przez Valkir Academy (w języku polskim lub angielskim).
Data | Lokalizacja | Cena netto/osoba | |
---|---|---|---|
Do ustalenia | Do ustalenia | 1500 PLN | Zapytaj o wycenę |
Czym jest szkolenie OKRs Essentials?
OKRs Essentials to autorski program dedykowany osobom szukającym nowoczesnego podejścia do współtworzenia celów organizacyjnych. Celów które zarówno inspirują, pozwalają ukierunkować i synchronizować wiele strumieni pracy, a przede wszystkim angażują współpracowników. Program ten bazuje na kompilacji wiedzy z akredytowanego szkolenia Management 3.0 Foundation oraz praktycznego doświadczenia naszych ekspertów z pełnienia roli konsultanta OKRs, OKR Championa oraz Agile Coacha.
Właściwe zastosowanie koncepcji Objectives and Key Results, potocznie nazywanej OKRami, pozwala na budowanie transparencji celów organizacyjnych, umożliwiającej ustalenie priorytetów oraz minimalizowanie ryzyka konfliktu czy wykluczania się celów organizacyjnych, co paradoksalnie ma wciąż miejsce w wielu organizacjach. Z kolei właściwe podążanie za kadencją spotkań planistycznych, monitorowania i przeglądu, pozwala dynamicznie adaptować zakres działań (inicjatyw), bez redefinicji celu. Minimalizuje to narzut czasowy na tworzenie niekończącej się kolekcji slajdów z raportami, zwiększa skupienie zespołów na istocie celów, a w rezultacie - umożliwi osiągnięcie celów biznesowych organizacji.
Czy masz dość suchej teorii i złotych rad, które jak za dotknięciem magicznej różdżki rzekomo rozwiążą Twoje problemy z osiąganiem celów organizacyjnych? Chcesz posiąść praktyczną wiedzę, nauczyć się dobrych metod i praktyk współtworzenia oraz ukierunkowania celów? Mamy coś dla Ciebie!
Kto za tym stoi?
Koncepcja OKRów, czyli Celów i Kluczowych Rezultatów ma swoje korzenie w organizacji Intel, gdzie samą koncepcję opracował i rozpowszechniał od 1975 r. Andy Grove, bazując na zmodyfikowanym podejściu MBO, które jeszcze wcześniej opracował Peter Drucker. W dalszej kolejności John Doerr (uczestnik seminarium Grove’a) zaaplikował w 1999 r. koncepcję OKRs m.in. w Google, podkreślając, że to właśnie OKRy pozwoliły im osiągnąć globalny sukces i przeskalowanie z 40 do 50 000 osób.
Aktualnie na całym świecie pojawiają się nowi eksperci i konsultanci OKRs, warto jednak zauważyć, że nie wszyscy podążają za ideą nowoczesnego zwinnego przywództwa (ang. Agile Leadership). By zapełnić tę lukę w 2015 r. OKRy stały się również częścią koncepcji Management 3.0 opracowanej przez Jurgena Appelo. OKRy w Management 3.0 opierają się na 12 pryncypiach dla budowania systemu celów i mierników w taki sposób, aby angażować współpracowników i dawać im sprawczość w działaniu.
Jakie korzyści otrzymujesz?
Szkolenie pozwala uczestnikom lepiej zrozumieć swoją organizację i stojące przed nią wyzwania oraz skuteczniej kierować jej rozwojem. Zawiera wiedzę teoretyczną oraz praktyczne metody zaczerpnięte z idei przywództwa, agile management, przedsiębiorczości, analizy biznesowej, psychologii motywacji, samoorganizacji, zarządzania zmianą oraz wielu innych obszarów.
W wyniku szkolenia uczestnicy reprezentujący poszczególne obszary organizacji będą: